Meble kuchenne na wymiar w klimacie retro

Zastanawiasz się nad stylem wnętrza kuchni? Już pewnie wiesz, że meble na wymiar pozwolą Ci uzyskać zaplanowany efekt!

Widziałeś wiele kuchni, których wygląd był odzwierciedleniem stylu jaki preferuje właściciel mieszkania oraz jego osobistych upodobań.

neva meble kuchenne retro

Skąd wziął się styl retro?

Styl wziął się z upodobania do tworzenia wnętrz, mebli, przedmiotów i innych rzeczy tak jak to robiło się w przeszłości. Cytując klasyka, najzwyczajniej w świecie lubimy to co już znamy i chcemy sobie przypominać to co jest już minione. Słowo „retro” może być synonimem wyrazu staromodny lub stary, w znaczeniu ponadczasowy lub klasyczny. Przyjmując taką definicję, „retro” w meblach kuchennych może oznaczać zarówno klasyczną kuchnię drewnianą, kuchnię w stylu wiejskim, prowansalską, czy angielską. Często przyjmuje się, że „retro” odzwierciedla trzy epoki z przeszłości, lata 50-te, 60-te i kolorowe lata 70-te.

Najpopularniejsze obecnie są meble kuchenne w stylu wiejskim, francuskim i angielskim. Ich najbardziej rozpoznawalnymi cechami są jasne stonowane barwy, głównie beże, biel, kolory kremowe w różnych odcieniach przechodzące w delikatne szarości. Unikają krzykliwych motywów, skupiają się na kolorach ziemi. Meble z widoczną fakturą drewna stanowią subtelne połączenie z naturą oraz pięknie dopełniają całość aranżacji.

Cechą charakterystyczną jest łączenie przeciwieństw. Szachownica w układzie płytek, naprzemiennie jasne i ciemne kolory szafek czy innych elementów wyposażenia. Dodatki najczęściej wykonane ze stali lub innych metali. Uchwyty szuflad, szafek, wieszaki, krany wylewki, umywalka, lampy oraz elementy oświetlenia i inne ozdobne wykonane są z surowego metalu, bez lakierowania.

Aranżacje modnej kuchni retro mogą być bardzo ciekawe i inspirujące jeżeli dopracujemy je pod każdym względem i elementem jej wystroju. Coraz częściej możemy spotkać kuchnie wykonaną i zaprojektowaną w takim klimacie – kuchnie retro wracają do łask!

Dodatki wzmacniają siłę dizajnu i tworzą klimat dawnych czasów. Nie ma jednak znużenia starym widokiem. Przeciwnie, współczesne meble retro oddają klimat minionych czasów jednocześnie dając wnętrzu kuchni ducha współczesności.

Wybierając sprzęt kuchenny i wyposażenie warto podążać za wzorami wyznaczonymi przez meble. Łagodne kształty, zaokrąglenia narożników oraz listew na długości świetnie uzupełniają kompozycję całej kuchni. Do dekoracji kuchni możemy skorzystać z oferty wyspecjalizowanych sklepów, w których znajdziemy młynki do mielenia, talerze, patelnie i inne elementy dekoracyjne w stylu retro. Wszystko zależy od naszej fantazji.

Dlaczego w klimacie retro warto wykonać meble na wymiar?

Masz pewność co do najlepszej jakości materiału. Meble kuchenne są bardzo intensywnie używane przez cały dzień. Pozorne oszczędności na jakości skutkują uzyskaniem produktu o niskiej trwałości, co wprost przekłada się na skrócenie czasu jego żywotności.

classic stylowe meble na wymiar do kuchni montaż opole

Dowolność i całkowity wpływ na kształt mebli. Ważny element dla osób, które nie znalazły w salonach meblowych mebli odpowiadających ich wymaganiom. W meblach robionych na wymiar nie ma problemu z wykonaniem wszystkich elementów wg projektu i wymagań klienta. Rodzaj i forma powierzchni, kształt szafek, wykończenia narożników, listew i elementów wykończeniowych i ozdobnych – to wszystko można tak dobrać, aby w połączeniu z odpowiednimi dodatkami, o których pisaliśmy wcześniej, stworzyć wnętrze idealne.

Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni kuchennej jest możliwe, gdyż nie musimy ograniczać się do z góry zaproponowanych rozwiązań. Możemy zidentyfikować miejsca, gdzie mamy do czynienia z utrudnieniami wynikającymi z układu pomieszczenia i tak je rozplanować aby maksymalnie ułatwić korzystanie z kuchni. Meble kuchenne dopasowane do potrzeb użytkowników pozwalają na zachowanie dużej energii, którą tracimy w kuchni z przypadku.

Biorąc pod uwagę opinie naszych klientów, którzy zamówili kuchnie na wymiar, to najlepsza z możliwych opcja produkcji mebli.